TAJNÉ MIESTA

Levice majú mnoho tajných miest o ktorých väčšina obyvateľov a návštevníkov mesta nič netuší. Dôvody, prečo sú niektoré miesta mesta tajné, je jednoduchý.

 1. Počas roka sú pre väčšinu ľudí zamknuté a tým nedostupné.
 2. Schovávajú sa na takých zákutiach mesta, že si ich človek počas bežného dňa nevšimne. Sú schované v takzvanej „čiernej diere„.

Jedným z hlavných cieľov festivalu Levice Secret Location & Local Taste je tieto tajné miesta objaviť a raz v roku návštevníkom festivalu sprístupniť.

Zoznam otvorených pivníc v sobotu dňa 14.7.2018 :

 1. Levická mestská pivnica – Námestie hrdinov 7-8
  Expozícia histórie vinárstva a vinohradníctva RegionVino. Pivnica sa nachádza pod starým meštianským domom v centre Levíc. Víno bude prezentovať mladé, ale veľmi kvalitné vinárstvo Kalina&Kinči.

  Levická mestská pivnica – Námestie hrdinov 7-8
  Levická mestská pivnica – Námestie hrdinov 7-8
 2. Schoellerove pivnice – Ulica P.O. Hviezdoslava 17
  Vinárstvo Víno Levice. Pivnica je vytesaná do pieskovcového masívu pod levickou kalváriou. Vznikla pravdepodobne ešte v stredoveku a je úzko spätá s Levickým hradným panstvom.

  Schoellerove pivnice – P.O. Hviezdoslava 17
  Schoellerove pivnice – Ulica P.O. Hviezdoslava 17
 3. Historická pivnica na starej Bátovskej ceste – Ulica SNP č.5853
  Vinárstvo Víno SvetíkJedna z pôvodného súboru 35 ručne tesaných pivníc lemujúcich obe strany hradskej cesty smerujúcej do Bátoviec a Banskej Štiavnice. Pivnice na tzv. Bátovskom kopci vznikali postupne po roku 1711.

  Historická pivnica - Ulica SNP č.5853
  Historická pivnica – Ulica SNP č.5853
 4. Historická pivnica na starej Bátovskej ceste –  Ulica SNP č.726
  Vinárstvo Kúdela. Jedna z pôvodného súboru 35 ručne tesaných pivníc lemujúcich obe strany hradskej cesty smerujúcej do Bátoviec a Banskej Štiavnice. Nachádza sa v nej veľká ľadovňa,  ktorá slúžila v minulosti na uskladnenie ľadu počas leta.

  Historická pivnica na starej Bátovskej ceste -  Ulica SNP č.726
  Historická pivnica na starej Bátovskej ceste –  Ulica SNP č.726
 5. Vináreň na historickej ulici v centre mesta –  Na bašte č.112
  Vináreň Na Bašte. Pivnica sa nachádza pod starým meštianským domom v centre Levíc na historickej ulici, ktorá sa nachádza na základoch hradieb stredovekého hradu, neďaleko miesta, kde stála strážna bašta. Víno bude prezentovať rodinné viac generačné vinárstvo Muráni Víno Čajkov.

  Historická pivnica –Na Bašte č.112
  Vináreň Na Bašte – Ulica Na Bašte č.112